Dlaczego upadłość konsumencka jest korzystna?

Upadłość konsumencka pozyskała w ostatnim czasie pokaźne zainteresowanie ze strony konsumentów zadłużonych i nie ma się, czemu zadziwiać.

W mniemaniu albowiem fachowców z branży finansowej i prawniczej w chwili obecnej jest to jedno z najbardziej efektywnych rozwikłań, wówczas gdy chodzi o strapienia ludzi zadłużonych i przekredytowanych. Wskazane jest, albowiem nadmienić, iż do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego unaocznieniem może być okoliczność, iż z tej instytucji prawnej od chwili jej wprowadzenia skorzystało tylko kilkadziesiąt osób w skali całego naszego państwa.

Wszystko odmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, kiedy w życie weszły znowelizowane procedury. W obecnej chwili upadłość konsumencka jest o wiele bardziej osiągalna dla zwykłego Kowalskiego. Wedle prowadzonych statystyk jedynie w pierwszym półroczu tego roku z możności ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje pojawiają się na tej stronie internetowej na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Wiele osób (szczególnie tych nadmiernie zadłużonych) zadaje sobie wątpliwość „czy upadłość konsumencka” jest dla nich poprawnym wyjściem.

Należy przyznać że, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zapoczątkować życie o przysłowiowego zera (trzeba, albowiem wtrącić, iż przeprowadzanie upadłości łączy się często z licytacją majątku, jaki posiada dłużnik w zamysle spełnienia praw wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *